Concert de muzică simfonică pentru giurgiuvenii melomani

Primăria şi Consiliul Local al Municipiului Giurgiu, prin Centrul Cultural „Ion Vinea”, invită giurgiuvenii iubitori de muzică simfonică la un concert susţinut de Orchestra Simfonică Giurgiu, duminică 16 martie, ora 18,30, la Ateneul „Nicolae Bălănescu”.

Concertul intitulat „Mărţişoare muzicale” îl va avea ca dirijor şi solist pe Daniel Manase, iar din program vor face parte:

W.A. Mozart, cu uvertura „Răpirea din serai” şi părţile I, III şi IV din Simfonia 41, J. Haidn, cu partea I din Simfonia jucăriilor, G.F. Handel, cu fragmente din „Muzica apelor”, M. Bartholdy, cu „Marş nupţial” şi părţile I, III şi IV din Simfonia a IV-a şi L. van Beethoven, cu 12 contradansuri, A. Vivaldi, cu „Anotimpurile – Primăvara”.

Ultima modificare: 12.03.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Noi rezultate remarcabile pentru elevii Clubului Sportiv Aquila Giurgiu